Skip to main content
08.07.2024 - 04.08.2024

Meditačný kurz s Bhantem S-i-d-d-h-o

Bhante je mnich českého pôvodu žijúci na Srí Lanke. Čo presne je meditácia v Buddhistickom význame? Aké techniky sa používajú pri meditácii vipassana? Príďte sa naučiť túto starobylú metódu, ktorá pomáha ľudom už 2500 rokov a fascinuje vedecký svet posledné desaťročia.

Rezervovať kurz

Prihlásenie

Prihlásiť sa dá na celý kurz alebo časť kurzu (podľa vašich preferencií) – dĺžku pobytu uveďte v prihláške vyplnením poľa: Prihlasujem sa na – konkrétny interval (a do kolónky zadajte od-do)

Bhante

… je mních českého pôvodu žijúci na Srí Lanke.

STRAVA

Na kurze odporúčame dodržiavať osem predsavzatí, preto je podávaná vegetariánska strava 1x denne (ráno – polievka, hlavný chod, chlieb/kaša).  Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až po Vašom príchode, vám nebudeme vedieť vyhovieť, keďže už budeme mať minimálne na prvý týždeň nakúpené zásoby.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove a chatkách, budeme sa snažiť ubytovať každého samostatne na chatke/izbe. Počet miest je preto limitovaný, uprednostňovaní budú meditujúci na celý pobyt (dlhší čas).

UDRŽIAVANIE SPOLOČNÝCH PRIESTOROV

Každý účastník kurzu sa bude podieľať na udržiavaní spoločných priestorov a vlatnej izby/chatky v zmysle hesla: „Jako kdybych tady nebyl.“ Znamená to napríklad: odkladanie riadu do umývačky po jedle, utretie stola po sebe, pozametanie/vytretie dlážky po sebe, vynesenie smetí, prípadne iné aktivity podľa potreby.

Na záver kurzu, pred odchodom Vás požiadame, aby ste si upratali svoju izbu/chatku a pomohli aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, WC a podobne).

Príspevok

Príspevok je v závislosti od počtu nocí:

1-3 noci: 35,- € /noc + 15,-€ poplatok za elektrinu za pobyt

4 a viac nocí: 33,- € /noc + 20,-€ poplatok za elektrinu za pobyt

Príspevok za celý kurz: 850,- Eur

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške: 60,- Euro

Podľa buddhistickej tradície sa Buddhovho učenie nedá vyjadriť peniazmi, ani hmotnými darmi. Odmena centru či učiteľovi je prejavom dobrej vôle a možností meditujúceho. Je zároveň príležitosťou k rozvoju štedrosti ako neodmysliteľnej súčasti praxe.

Dary na podporu meditačného centra pokrývajú režijné náklady centra a cestovné náklady učiteľa prípadne jeho alebo jej asistentov. Nie je v nich zahrnutá dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi.

Registračný formulár

Miesta

60,00 €

môj prvý zásed
meditujem pár rokov
meditujem viac rokov

-

Registračné informácie

Platba a potvrdenie