Skip to main content
Bhante

Skúsení mníšski a laickí učitelia

Na Javorie už viac ako 10 rokov pozývame učiteľov z celého sveta. Pozývame učiteľov theravádovej tradície, s ktorými máme vlastné skúsenosti, alebo máme na nich dobré odporúčania od našich meditujúcich, či spriatelených centier.

Filter

Sri Lanka

Bhante Dhammajiva

Je opátom a hlavným meditačným majstrom meditačného lesného centra Mitirigala Nissaranavanaja na Srí Lanke. Meditoval pod vedením dvoch veľkých učiteľov - Matara Sri Nanarama Maha Thero zo Srí Lanky a Sayadaw U Pandita z Barmy.
Česko

Jitka Vodňanská

Už v 90. rokoch minulého storočia sa začala zaoberať buddhizmom a začala praktikovať meditáciu vipassana. Neskôr, v roku 1998 začala spolupracovať s českým mníchom Ashinom Ottamom ako jeho asistentka učiteľa. Cez neho sa spoznala s malajzijským mníchom bhante Sujivom, s ktorým už vyše 20 rokov vedie meditačné kurzy u nás a v Čechách.
Česko

Roman Miesler

Kladie dôraz na celkový rozvoj, zemitosť, otvorenosť, súcitenie a nepretržitú – kontinuálnu meditáciu, ktorá nie je odlišná od bežného, zdravo vedeného života.
Barma

Sayadaw U Tejaniya

Ašin Tejaniya začal meditovať ako mladý chlapec u Shwe Oo Min Sayadaw (vysl. Švé Ó Min sajadó, 1913-2002). Za mnícha bol ordinovaný v roku 1996. Je známy svojím uvoľneným prístupom (oproti striktnému režimu Mahasi Sayadaw) a zmyslom pre humor.
Česko

Ivanka Loučková

Začala učiť už na začiatku devedesiatych rokov a meditáciu vyučuje nepretržite dodnes.
Česko

Ctihodná Visuddhi

Ctihodná Visuddhi je plne ordinovanou buddhistickou mníškou theravādovej tradície a učiteľkou Dhammy. Svojim súcitným a veľkorysým prístupom pomáha trpiacim a chudobným, najmä deťom. Počas svojho duchovného putovania sa zameriavala na štúdium a tréning meditácie a výuku Dhammy. V roku 2012 založila mníšsky príbytok Karunā Sevena v Prostějove a v roku 2016 sa stala bhikkhunī therī.
Sri Lanka

Bhante Seelawansa

V roku 1991 sa Bhante Seelawansa Thero stal doktorom filozofie a odvtedy vyučuje na Viedenskej univerzite a Lichtenštajnskej univerzite. Je opátom budhistického kláštora na Srí Lanke a duchovným riaditeľom Theravadskej školy štátnej rakúskej budhistickej náboženskej spoločnosti.
Rakúsko

Hannes Huber

Hannes Huber je skúsený meditačný učiteľ z Rakúska, ktorý praktizuje Vipassanu od roku 1985. Absolvoval tiež intenzívny metta zásed pod vedením Sayadaw U Indaka z Barmy. Hannes má výcvik v Psychosyntéze u Sascha Dönges zo Švajčiarska.
Rakúsko

Mae chi Brigitte

Brigitte Schrottenbacher, známa ako MC, je rakúska thajská rádová sestra, ktorá učí vipassanu, mettu a kontempláciu tela voľným štýlom a prispôsobuje techniky individuálnym schopnostiam svojich žiakov. Sústavne zdôrazňuje význam praktikovania Dhammy v bežnom živote. Jej kurzy sú intenzívne, no uvoľnené, súčasťou kurzov sú metta a kontemplácia tela. MC je iniciátorkou niekoľkých sociálnych projektov a pomáha centru pre ochranu detí v Pattayi.
Malajzia

Bhante Gavesi

Bhante Gavesiho ordinoval za mnícha v roku 2001 Sayadaw U Pandita z Panditarámy v Yangone (Barma). Vo svojich začiatkoch sa venoval satipatthána vipassane hlavne pod vedením bhante Sujivu, Sayadaw U Nyanapunniku z Nepálu a jeho inštruktora Sayadaw U Panditu.
Česko

Ján Burian

Ján Burian absolvoval psychoterapeutický výcvik v satiterapii a tréning pre lektorov MBCT organizovaný Oxfrodským centrom pre mindfulness. Od roku 2012 viedol desiatky kurzov všímavosti nie len pre širokú verejnosť alebo firmy, ale napríklad aj vo väzení. Podieľal sa na prvom českom neurovedeckom výskume všímavosti.
Slovensko

Maya Nováková

Maya Nováková je meditačná učiteľka, ktorá praktizuje Satipatthánu Vipassánu od roku 2007. Vedie meditačné skupiny v Bratislave a 5 dňové meditačné ústrania na Slovensku. Okrem toho sa zúčastnila výcvikov v koučingu, psychoterapii a je vo výcviku mindfulness programu. Jej iniciatívou bolo založenie prvého združenia zameraného na podporu mindfulness na Slovensku a pomáha organizovať prednášky s meditačnými učiteľmi v spolupráci s centrom Javorie.
Kurzy

Najbližšie kurzy s učiteľom

Kurzy so skúsenými učiteľmi prinášajú nepostrádateľné vedenie, ktoré je dôležité pre správnu meditačnú prax. Vďaka dlhoročným skúsenostiam vie dobrý učiteľ pomôcť pri prekonávaní prekážok v meditácii a podporiť vaše úsilie.

Meditačný kurz s Bhantem S-i-d-d-h-o

Meditačný kurz s Bhantem S-i-d-d-h-o

08.07.2024 - 04.08.2024    
All Day
60,00 €
Bhante je mnich českého pôvodu žijúci na Srí Lanke. Čo presne je meditácia v Buddhistickom význame? Aké techniky sa používajú pri meditácii vipassana? Príďte sa naučiť túto starobylú metódu, ktorá pomáha ľudom už 2500 rokov a fascinuje vedecký svet posledné desaťročia.
Meditačný kurz s Hannesom Huberom

Meditačný kurz s Hannesom Huberom

08.08.2024 - 18.08.2024    
All Day
100,00 €
Kurz je určený pre začiatočníkov, mierne pokročilých aj pokročilých meditujúcich. Počas dňa sa strieda meditácia v sede s meditáciou v chôdzi. Dôležitou súčasťou sú dhamma prednášky, metta meditácia a individuálne rozhovory s učiteľom.
Meditačný kurz s Mayou Novákovou (Vipassana)

Meditačný kurz s Mayou Novákovou (Vipassana)

16.09.2024 - 22.09.2024    
All Day
7 dní v tichu a offline iba s mysľou určené najme ale nie len pre začiatočníkov. Počas meditačného ústrania dostanete základné meditačné inštrukcie, ktoré vám pomožu nastaviť jemné úsilie a priateľské postoje k telu a mysli. Počas prednášok dostanete inšpirácie ako pristupovať k sebe, k prekážkam v meditácii, ako rozvinúť súcit k sebe a ďalšie témy potrebné pre začiatky s meditáciou. Tieto témy bývajú inšpiráciou aj pre dlhodobo meditujúcich, ktorí objavujú nové postoje.
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
p
u
s
š
p
s
n
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Úvod do meditácie (Vipassana) - jeseň
26.10.2023 - 29.10.2023    
All Day
Čo presne je meditácia v Buddhistickom význame? Aké techniky sa používajú pri meditácii vipassana? Príďte sa naučiť túto starobylú metódu, ktorá pomáha ľudom už 2500 rokov a fascinuje vedecký svet posledné desaťročia.
26.10.2023
Úvod do meditácie (Vipassana) - jeseň
26 okt 23
Horný Tisovník
27.10.2023
Úvod do meditácie (Vipassana) - jeseň
26 okt 23
Horný Tisovník
28.10.2023
Úvod do meditácie (Vipassana) - jeseň
26 okt 23
Horný Tisovník
29.10.2023
Úvod do meditácie (Vipassana) - jeseň
26 okt 23
Horný Tisovník
Pozrieť všetky kurzyAko prebieha kurz?

Bhante

Bhante v jazyku Páli, niekedy tiež Bhadanta, je úctivý titul používaný na oslovenie budhistických mníchov a nadriadených v theravádovej tradícii. Výraz v kontexte duchovnej hierarchie a praxe, znamená „ctihodný“.