Skip to main content
28.11.2024 - 01.12.2024

Metta meditácia s Hannesom Huberom a Biancou

„Nenávisť neprestáva nenávisťou, ale iba láskou; to je večný zákon.“ (Dhammapáda 1.5.)
Metta opisuje vlastnosť srdca, ktorá sa vyznačuje neegocentrickou láskou, dobrotivosťou a priateľskosťou – nezávisle od vonkajších podmienok.
Prijímajúci a otvárajúci duch Metta je veľmi priaznivý pre vipassanovú prax vhľadu, zároveň je to samostatná prax na kultiváciu srdca.

Rezervovať kurz

Hannes Huber je skúsený meditačný učiteľ z Rakúska, ktorý praktizuje Vipassanu od roku 1985 na Srí Lanke (Godwin Samararatne), ako aj v Barme (Sayadaw U Pandita a Sayadaw U Vivekananda). Absolvoval školenie učiteľov jogy na Yoga Institute Santacruz v Bombaji. Absolvoval výcvik v psychosyntéze u Saschu Döngesa v Bazileji. Výcvik učiteľov MBSR v Dubline, Írsko. Vyučuje Vipassanu a Metta Retreaty v Rakúsku a na medzinárodnej úrovni. Je spoluvedúcim „Theravada School, Vienna“ a duchovným sprievodcom Piandeiciliegi Meditation Center, Taliansko.

Bianca Blaickner má dlhoročnú prax vipassany a meditácie Metta vrátane niekoľkomesačných ústraní v budhistických kláštoroch v Barme, Thajsku a Nepále. Jej učiteľmi sú Ven Ayya Viranani a Mae Chee Brigitte; praktizovala tiež pod vedením Bhante Pemasiriho, Sayadawa U Indaka a Ven Vivekanandu. Bianca má dlhoročné skúsenosti s prácou kvalifikovanej sociálnej pracovníčky v psychosociálnej oblasti a je držiteľkou magisterského titulu v odbore Riadenie medzikultúrnych konfliktov v Berlíne. Je vyškolenou učiteľkou „Vedomého súcitu so sebou“ (MSC).

Praktické informácie

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Odporúčame Vám dodržiavať osem predsavzatí. Pokiaľ by to pre vás bolo príliš náročné, môžete dodržiavať päť predsavzatí a dať si ľahkú večeru (polievka). Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až po Vašom príchode, vám nebudeme vedieť vyhovieť, keďže už budeme mať minimálne na prvý týždeň nakúpené zásoby.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe môžu byť až 3 účastníci. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Ak to kapacita centra dovolí, budeme sa snažiť vám vyhovieť.

KARMAJÓGA

Počas kurzu ponúkame dobrovoľnícku výpomoc centru približne 15 až 30 min. denne, každý účastník kurzu. Na nástenke bude vypísaný výber pracovných úloh, z ktorých si môžete jednu vybrať, napríklad pomoc v kuchyni (krájanie zeleniny, odkladanie riadu do umývačky), upratovanie spoločných priestorov, upratovanie v jedálni, zvonenie na gong, prípadne iné aktivity podľa potreby. Pracovná meditácia je pri ústraní dôležitou súčasťou praxe. Prostredníctvom nej sa učíme ako vniesť ducha bdelosti do bežných činností nášho života. Pracovná meditácia tiež podporuje komunitu a zaisťuje hladký priebeh ústrania ako aj chod centra.

Na záver kurzu, pred odchodom Vás požiadame, aby ste si upratali svoju izbu/chatku a pomohli aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, WC a podobne). Informáciu dostanete pri príchode. Aj počas karmajógy sa dodržuje ušľachtilé mlčanie a všímavosť.

Príspevok na kurz

Za celý kurz je: 120€ (35€/noc + 15 poplatok za elektrinu)

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 50 € 

Príspevok je možné darovať v centre len v hotovosti.

Podľa buddhistickej tradície sa Buddhovho učenie nedá vyjadriť peniazmi, ani hmotnými darmi. Odmena centru či učiteľovi je prejavom dobrej vôle a možností meditujúceho. Je zároveň príležitosťou k rozvoju štedrosti ako neodmysliteľnej súčasti praxe.

Dary na podporu meditačného centra pokrývajú režijné náklady centra a cestovné náklady učiteľa prípadne jeho alebo jej asistentov. Nie je v nich zahrnutá dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi.

Registračný formulár

Miesta

50,00 €

môj prvý zásed
meditujem pár rokov
meditujem viac rokov

Registračné informácie

Platba a potvrdenie