Skip to main content
11.09.2023 - 17.09.2023

Meditačný kurz s Romanom Mieslerom – konať sa bude v Zaježovej

Prihlasovanie na: info@centrumlong.sk alebo+421908489933.
Miesto konania: Centrum Long Zaježová

Prihlásenie

Prihlásiť sa môžete zaslaním mena, vašej poštovej adresy a telefónu na:
info@centrumlong.sk. Na tomto e-maile a čísle +421908489933získate aj bližšieinformácie k zálohe a príprave na kurz.

Miesto konania

Miesto: Centrum Long Zaježová – www.centrumlong.sk

Zameranie kurzu

Celý týden budeme vyváženě budovat tři pilíře každé správné duchovní praxe, a to cnost, všímavost a moudrost. Což jsou zároveň i předpoklady pro spokojený život prostoupený empatií, citlivostí a bdělou přítomností. Důraz bude na využitelnost metod práce s myslí pro běžný život laického praktikujícího.

Zaměříme se na:

  • Meditaci utišení, klidné spočívání, vipassanu, mettá a rozvoj soucitu.
  • Hlubší fungování mysli tak, aby se nám ji dařilo utišit na úrovni myšlenek, transformovat na úrovni emocí a krotit tak sebestřední tendence ega. Abychom mohli více otevřít srdce – zdroj štěstí a moudrosti v nás – rozvíjení laskavosti a soucitu tak, aby jsme je přinášeli tam, kde jsou v našich životech nejvíce třeba.

Roman Miesler

Praktikuje meditaci od roku 1991. Jeho současná prax obsahuje vipassanovú meditaci a techniky tibetského buddhismu. Klade důraz na celkový rozvoj, zemitost, otevřenost, soucit a nepřetržitou – kontinuální meditaci, která není odlišná od běžného, zdravě vedeného života. Vede meditační kurzy od roku 2003 a též sprovází lidi v ústraní ve tmě a meditačním ústraní od roku 2013 v Zaježové na Slovensku, kde žije se svou rodinou. Pochází z Olomouce.