Skip to main content
10.01.2024 - 25.02.2024

45 dňový kurz s Beth Upton

Pozývame vás na 45 dňový kurz určený pre pokročilých meditujúcich, ktorí s Beth absolvovali aspoň 1 retreat.

Rezervovať kurz

Program

Kurz začína v prvý deň (streda) o 18:00 ľahkou večerou. Končí sa posledný deň (nedeľa) po raňajkách. Príchod do centra je možný od 14:00. Všetci účastníci musia prísť v prvý deň kurzu ideálne do 17:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

Praktické informácie

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Odporúčame Vám dodržiavať osem predsavzatí. Pokiaľ by to pre vás bolo príliš náročné, môžete dodržiavať päť predsavzatí a dať si ľahkú večeru (polievka). Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až po Vašom príchode, vám nebudeme vedieť vyhovieť, keďže už budeme mať minimálne na prvý týždeň nakúpené zásoby.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe môžu byť až 3 účastníci. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Ak to kapacita centra dovolí, budeme sa snažiť vám vyhovieť.

KARMAJÓGA

Počas kurzu ponúkame dobrovoľnícku výpomoc centru približne 15 až 30 min. denne, každý účastník kurzu. Na nástenke bude vypísaný výber pracovných úloh, z ktorých si môžete jednu vybrať, napríklad pomoc v kuchyni (krájanie zeleniny, odkladanie riadu do umývačky), upratovanie spoločných priestorov, upratovanie v jedálni, zvonenie na gong, prípadne iné aktivity podľa potreby. Pracovná meditácia je pri ústraní dôležitou súčasťou praxe. Prostredníctvom nej sa učíme ako vniesť ducha bdelosti do bežných činností nášho života. Pracovná meditácia tiež podporuje komunitu a zaisťuje hladký priebeh ústrania ako aj chod centra.

Na záver kurzu, pred odchodom Vás požiadame, aby ste si upratali svoju izbu/chatku a pomohli aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, WC a podobne). Informáciu dostanete pri príchode. Aj počas karmajógy sa dodržuje ušľachtilé mlčanie a všímavosť.

Uprednostnení budú meditujúci na celý kurz, čiže 45 dní. Ak zostanú voľné miesta, bude ponúknutá možnosť účasti na 30 dní (od 10.1.2024 do 9.2.2024), prípadne 15 dní (od 10.2.2024 do 25.2.2024). Všetci účastníci musia prísť v prvý deň kurzu / časti kurzu.

Prihlasovanie bude otvorené od 1. júla 2023 do 31.júla 2023

Predpokladáme zvýšený záujem o kurz. Účastníci budú vyberaní spôsobom lotérie. Tí z vás, ktorí zostanú mimo hlavného zoznamu, budú zaradení na čakaciu listinu. Keď budete na čakacej listine, prosím, buďte pripravení pricestovať zo dňa na deň, nakoľko máme skúsenosť, že pár miest sa uvoľní deň-dva pred termínom alebo v deň začiatku kurzu. Akonáhle budeme vedieť o voľnom mieste, budeme vás kontaktovať telefonicky. Uveďte preto prosím do prihlášky vaše aktuálne (funkčné) telefónne číslo aj s predvoľbou.

Po prihlásení sa na kurz Vám príde e-mail o potvrdení o vašom zaradení do lotérie. Po tom ako sa uskutoční lotéria, budete informovaní o vašom zaradení na kurz prípadne na čakaciu listinu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze dajte nám prosím vedieť v čo najkratšom čase, aby sme mohli na vaše miesto umiestniť záujemcu z čakacej listiny.

DĀNA

Príspevok za kurz

ODPORÚČANÁ VÝŠKA DOBROVOĽNÉHO PRÍSPEVKU (dána)
1 350 Eur

zahŕňa náklady spojené so stravou (raňajky, obed) a s ubytovaním

Dar možno poukázať v hotovosti po príchode do centra, prípadne previesť bankovým prevodom pred, počas alebo po skončení kurzu. Súčasťou príspevku nie je dána pre účiteľa. 

Prosím, v registračnom formulári nižšie (v poznámke) uveďte kurzy, ktoré ste absolvovali s Beth (dátum a miesto)

Podľa buddhistickej tradície sa Buddhovho učenie nedá vyjadriť peniazmi, ani hmotnými darmi. Odmena centru či učiteľovi je prejavom dobrej vôle a možností meditujúceho. Je zároveň príležitosťou k rozvoju štedrosti ako neodmysliteľnej súčasti praxe.

Dary na podporu meditačného centra pokrývajú režijné náklady centra a cestovné náklady učiteľa prípadne jeho alebo jej asistentov. Nie je v nich zahrnutá dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi.

Registračný formulár

Rezervácie na toto podujatie sú uzavreté.